ROHELISE KOOLI TUTVUSTUS

Rahvusvaheliselt on programmi nimeks Eco-schools global. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) - valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligikaudu 53 000 kooli 67 maalt.

Eestis juhib programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. ELKS on sõlminud programmi tegevuste koordineerimiseks koostöölepingu MTÜga Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED.

Rohelise kooli programmil on kolm struktuurset elementi
1.Seitsmest sammust koosnev strateegia
2.Käsitletavad teemad 
3.Rohelise lipu taotlemine kui selle kriteeriumid on täidetud. Osa kriteeriume on FEE poolt, osa töötab iga maa ise välja. 

Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus. Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine, pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata õpilasi otsustusprotsessidesse. 


Rohelise kooli strateegia 7 sammu:
1.   Keskkonnatöörühma moodustamine
2.   Keskkonnaülevaatuse tegemine
3.   Tegevuskava koostamine
4.   Monitooring ja hindamine
5.   Tegevuste sidumine õppekavaga
6.   Teavitamine ja kaasamine
7.   Keskkonnapõhimõtete väljatöötamine ja järgimine. 

Rohelise kooli teemad
Elurikkus ja loodus 
Kliimamuutused
Energia
Globaalne kodakondsus
Tervis ja heaolu
Meri ja rannik
Prügi
Kooliõu
Transport
Jäätmed
Vesi

Aastas tegeldakse vähemalt kolme teemaga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar